Za nami kolejna edycja webinarium dot. procedury oceny programowej

Polska Komisja Akredytacyjna podejmuje różnorodne inicjatywy w zakresie współpracy ze szkołami wyższymi. W obszarze działalności szkoleniowo-seminaryjnej m.in. cyklicznie organizuje webinaria dotyczące szczegółowych zasad przeprowadzania wizytacji przez zespoły oceniające PKA.

Webinarium zorganizowane za pośrednictwem platformy ClickMeeting w dniu 8.10.2024 r. było poświęcone omówieniu procedury oceny programowej. Szkolenie poprowadził dr hab. Jakub Brdulak – Sekretarz Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Webinarium skierowane do uczelni prowadzących kształcenie na kierunkach, w odniesieniu do których PKA wszczęła postępowanie w sprawie oceny programowej cieszyło się dużym zainteresowaniem i zgromadziło blisko 600 uczestników z całej Polski.

Zarówno nagrane szkolenie, jak i prezentowane w jego trakcie materiały zostaną udostępnione na adresy e-mail rektoratów uczelni prowadzących kierunki wyznaczone do oceny programowej w IV kwartale 2024 r. oraz na adresy e-mail wszystkich osób, które dokonały rejestracji na wydarzenie za pośrednictwem platformy ClickMeeting. Dodatkowo, po webinarium udostępniona została ankieta, umożliwiająca uczestnikom zadanie pytań dotyczących tematyki spotkania. Na jej podstawie zostanie wkrótce zaktualizowane opracowanie Q&A dostępne na stronie internetowej Komisji.