Przewodniczący PKA wziął udział w Forum Górskim.

Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej wziął udział w trwającym w dniach 13 – 14 października 2014 r. V jubileuszowym Międzynarodowym Forum Górskim – cyklicznej konferencji poświęconej obszarom górskim jako miejscu życia i sukcesu, w którym istotną wartość stanowi współpraca regionalna, ponadregionalna i międzynarodowa. Celem piątej edycji Forum było omówienie zagadnień związanych z regionalnym rozwojem terenów gorskich oraz aktualnym stanem gospodarki i jej perspektywami.

Przewodniczący PKA wygłosił w czasie spotkania referat obrazujący jakość kształcenia w uczelniach na terenach górskich w świetle ocen przyznanych przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytecyjnej. Referat ten stał się przyczynkiem do interesującej dyskusji na temat współpracy pracodawców i uczelni wyższych.