Szkolenie kandydatów na ekspertów ds. pracodawców PKA.

W dniach 13 – 14 marca 2015 r. Polska Komisja Akredytacyjna organizuje szkolenie kandydatów na ekspertów do spraw pracodawców uczestniczących w ocenach programowych dokonywanych na kierunkach kształcenia o profilu praktycznym.

Spotkanie rozpocznie się od powitania uczestników przez Przewodniczącego PKA, po którym nastąpi wprowadzenie do spraw formalnych i organizacyjnych dotyczących systemu szkolnictwa wyższego, zasad funkcjonowania uczelni, roli i zadań Polskiej Komisji Akredytacyjnej, przepisów prawnych kształtujących relacje uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz ogólnych zasad dokonywania akredytacji przez PKA.

Kolejną część spotkania wypełnią kwestie o charakterze praktycznym: przedstawiony zostanie scenariusz modelowej wizytacji, wskazana dokumentacja, jaka powinna się znaleźć w kręgu zainteresowania eksperta ds. pracodawców, a także lista zagadnień, którym należy poświęcić szczególną uwagę. Prowadzący wyjaśnią obowiązujące kryteria dokonywania ocen, zasady konstrukcji raportu powizytacyjnego, a także wzajemną relację pomiędzy ocenami cząstkowymi i końcowymi.

Ważnym elementem spotkania będzie ponadto omówienie zasad weryfikacji pracy ekspertów.

W programie szkolenia przewidziano także część warsztatową: studium przypadku dla wybranego kierunku kształcenia.