Kolejna edycja szkolenia dla kandydatów na ekspertów ds. pracodawców.

W dniach 25 – 26 września br. odbyło się kolejne spotkanie szkoleniowe przygotowane przez członków i ekspertów Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kandydatów na ekspertów do spraw pracodawców uczestniczących w ocenie jakości kształcenia na kierunkach o profilu praktycznym.

Program spotkania przewidywał wprowadzenie do kwestii formalnych i organizacyjnych (m. in. obejmujących aspekty związane z funkcjonowaniem szkół wyższych w Polsce, strukturą zarządzania uczelniami i ich jednostkami, przepisami powszechnie obowiązującymi regulującymi kwestię współpracy uczelni z otoczeniem społeczno – gospodarczym) oraz szczegółowe przedstawienie konstrukcji raportu samooceny i modelowego przebiegu wizytacji.

Znaczną część drugiego dnia szkoleniowego wypełniła prezentacja kryteriów obowiązujących podczas oceny kształcenia prowadzonego na profilu praktycznym (kryteria stosowane przez Polską Komisję Akredytacyjną są ogólnie dostępne – stanowią załącznik do Statutu Komisji) oraz przykładowych pytań pomocnych przy ustaleniu stopnia spełnienia danego kryterium i konstruowaniu raportu wizytacyjnego.

W trakcie spotkania omówione zostały ponadto zasady oceniania i weryfikacji jakości pracy ekspertów.