Seminarium nt. oceny jakości badań naukowych – Berlin, 07.02.2014 r.

Logo European Academy for Taxes, Economics & LawW dniu 7 lutego br. European Academy for Taxes, Economics & Law organizuje w Berlinie seminarium poświęcone ocenie jakości badań naukowych („Assessing Research Quality. Outcomes – Impact – Integrity”) z udziałem ekspertów z University of Bristol (Wielka Brytania), Research Institution (Szwajcaria), University of Groningen (Holandia) oraz Nordic Institute for Studies in Innovation (Norwegia).

W trakcie seminarium poruszone zostaną między innymi kwestie dotyczące metod porównywania badań naukowych (w tym badań prowadzonych w różnych obszarach), adekwatnych narzędzi oceny, znaczenia wskaźników ilościowych (np. cytowań), a także oceny wpływu realizowanych badań na otoczenie społeczne.

Organizatorzy adresują spotkanie przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za ocenę badań naukowych, zapewnianie ich jakości oraz koordynację. Program seminarium jest dostępny na stronie internetowej organizatorów.