PKA organizuje szkolenie eskpertów międzynarodowych.

Polska Komisja Akredytacyjna, realizując strategię przyjętą na lata 2012 – 2015, a także wychodząc naprzeciw sugestiom zawartym w raporcie niezależnych ekspertów, którzy w listopadzie 2013 r. dokonali zewnętrznej oceny działalności PKA, organizuje w dniach 27 – 28 marca 2014 r. w Krakowie szkolenie dla ekspertów międzynarodowych uczestniczących w procedurach ocen programowych i instytucjonalnych.

Szkolenie ma charakter zamknięty, a jego celem jest doskonalenie umiejętności przede wszystkim w następujących obszarach:

• w ramach procedury oceny programowej:
    • oceny programów studiów konstruowanych w oparciu o efekty kształcenia;
    • oceny podejmowanych przez jednostki organizacyjne uczelni działań służących internacjonalizacji kształcenia;
    • oceny udziału pracodawców w projektowaniu i realizacji kształcenia na poziomie studiów wyższych;
  • w ramach oceny instytucjonalnej:
    • oceny wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia;
    • oceny aspektów związanych z internacjonalizacją kształcenia;
    • oceny studiów doktoranckich i podyplomowych.