Przewodniczący PKA weźmie udział w spotkaniu organizowanym przez Fundację Rektorów Polskich

FKW_0116Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej dr hab. Marek Rocki weźmie udział w organizowanym w dniu 18 września br. posiedzeniu Zgromadzenia Fundatorów Fundacji Rektorów Polskich i Instytutu Społeczeństwa Wiedzy. Spotkanie będzie miało charakter seminarium akademickiego poświęconego działalności wymienionych powyżej instytucji w bieżącym i poprzednim roku akademickim, w tym – między innymi – przedstawieniu przyjętego przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich „Programu rozwoju szkolnictwa wyższego do 2020 r.”, do którego Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej zgłosił uwagi w formie komunikatu udostępnionego m. in. na naszych stronach internetowych.

Fundacja Rektorów Polskich została utworzona w 2001 r. w wyniku dyskusji, jaka zrodziła się wewnątrz Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i przekonania o niedostatecznie rozwiniętym zapleczu merytorycznym koniecznym dla zapewnienia prawidłowej realizacji reform strukturalnych w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego.

Instytut Społeczeństwa Wiedzy jest natomiast instytutem badawczym powołanym do życia przez Fundację Rektorów Polskich oraz Konsorcjum Uczelni Niepaństwowych.