Przewodniczący PKA wziął udział w debacie nt. szkolnictwa wyższego.

Co należy zrobić, aby polskie szkoły wyższe były jak Harvard? Czy niż demograficzny pogrąży uczelnie? Czy mają szanse wyjść z tej walki z tarczą? Czego zabrakło w reformach szkolnictwa wyższego? Na takie m. in. pytania odpowiadali uczestnicy debaty na temat szkolnictwa wyższego, w której udział wziął Przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej dr hab. Marek Rocki. Relacja z tego spotkania ukazała się w Dzienniku Gazecie Prawnej z 1 października br.

FKW_0116Uczestnikami dyskusji byli: wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Marek Ratajczak, przewodniczący PKA dr hab. Marek Rocki, przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Wiesław Banyś, przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Jerzy Woźnicki, wiceprzewodniczący Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich dr Julian Bystrzanowski, rzecznik praw studenta Justyna Rokita oraz przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów Michał Gajda.